Хвороби

Тромбоз: симптоми, ускладнення

Тромбозом називають освіта в судинах згустків, що перешкоджають кровотоку. При будь-якому порушенні цілісності шкірних покривів утворюються подібні згортки, що запобігають надмірна кровотеча. Однак тромбоутворення — це не завжди добре.

Кров’яні згустки здатні викликати тяжкі наслідки (аж до летального результату), якщо заблокують рух крові до органів.Симптоми, що свідчать про освіту тромба1. Набряк нижньої конечностиЕсли набряк з’явився на одній нозі — це явна ознака утворення тромбу.

Він-то і ускладнює плин крові, яка, стикаючись з освітою, затримується. При появі такої ознаки слід негайно звернутися до лікаря.2.

БольТромб часто викликає локальний біль у місці свого утворення/кріплення. При цьому там шкіра може почервоніти, з’явитися припухлість. А якщо мова йде про венозному тромбозі, то біль може «стріляти», і місцево піднятися температура.

Нерідкі в цьому випадку і судоми. Якщо вищеописане (все або щось одне) має місце, за медичною допомогою слід звертатися негайно!3. Гіперемія шкірних покрововО тромбозі свідчить і часте утворення синців, що називається, «на рівному місці».

Але на венах тромби рідко їх дають. Натомість приводом для занепокоєння повинні стати раптово з’являються почервоніння в тому чи іншому місці, які супроводжуються локальним підвищенням температури. Все це в зоні свого прикріплення викликає саме тромб.

4. Загрудінні болиУ них, звичайно, може бути декілька причин. Не обов’язково це тромб.

Однак варто перевірити. Тим більше, що і серцевий напад (біль віддає у ліву руку, а також в шию і під лопатку), і легенева емболія (спостерігається погіршення загального стану, а при вдиху/видиху помітно рухається діафрагма), у яких відчуття схожі, є не менш вагомим приводом для виклику швидкої. 5.

Тахікардія з кашлемЕсли кров’яні тільця скупчуються в легенях, виникає кисневий дефіцит. Як наслідок цього стану відбувається почастішання серцевого ритму. Організм таким чином якраз і намагається заповнити кисневий недолік.

Далі з’являється відчуття тяжкості при вдиху/видиху, виникає задишка. Потім з’являється загальна слабкість, а після людина може втратити свідомість. Одним із симптомів тромбозу є також кашель (який тим часом не варто плутати з простудних).

І якщо має місце легенева емболія, то цей кашель сухий, надрывистый. І супроводжують його:- задишка;- біль у грудях;- прискорене серцебиття.Ускладнення тромбозаБезусловно, найнебезпечнішим ускладненням тромбозу є відрив тромбу від того місця, де він кріпиться.

Рухаючись по судинах, такий тромб швидко і без проблем дійде до легких і викличе емболію. А від нестачі кисню вже постраждають життєво важливі органи – вони перестануть (спочатку нормально, а потім і зовсім функціонувати.Важливо: у деяких людей закупорка вен «закладена», що називається, «на генетичному рівні».

І якщо про це знати, необхідно стежити за станом свого здоров’я самим ретельним чином, враховуючи можливі ризики та небезпеку, що загрожує небезпека. Хочете знати більше про медицину? Не забудьте підтримати наш канал в сервісі Яндекс.Дзен лайком та підпискою.
Це мотивує нас публікувати більше цікавих матеріалів. Також ви зможете оперативно дізнаватися про нові публікаціях.

Related posts

Leave a Comment