Хвороби

Панкреатит – які симптоми повинні насторожити

Шкідливі звички (алкоголь, куріння), недотримання принципів правильного харчування, надмірна вага, спадкові чинники, цукровий діабет, токсичний вплив деяких медикаментів та хімічних речовин – все це може призвести до розвитку панкреатиту.Панкреатит характеризується гострим запаленням підшлункової залози. Підшлункова залоза виробляє особливі ферменти, що сприяють травленню, допомагають розщеплювати вуглеводи і жири.

При розвитку панкреатиту клітини підшлункової залози руйнуються і дані ферменти проникають в кров.Симптоми панкреатитаПо принципом протікання захворювання панкреатит поділяється на гострий і хронічний.В обох випадках спостерігаються такі загальні проявленияОстрая біль у животі, яку неможливо терпіти.

 Спочатку біль локалізується в середній частині живота або з лівої сторони з іррадіацією в спину (“оперізуючі болі”). Больові напади можуть бути як короткочасними, так і продовжуватися кілька днів.Як правило, біль посилюється після прийому їжі.

 З плином часу напади частішають і набувають більш важкий перебіг.Якщо не вживати ніяких заходів, то дискомфортні відчуття стають постійними, перемежаючись нападами нестерпного болю.Біль наростає протягом декількох годин після вживання жирної їжі.

Якщо напад панкреатиту викликаний прийомом алкоголю, то в цьому випадку больові відчуття розвиваються в період до 12 годин. Нудота і рвотаСимптомами панкреатиту також може служити наявність нудоти і блювання після прийому їжі, разом з больовими відчуттями. Однак на відміну від звичайного отруєння, блювота при панкреатиті не приносить полегшення.

Розлад кишечникаПораженная підшлункова залоза не виробляє ферменти в достатній кількості, для розщеплення білків і жирів (які залишаються в калових масах, обсеменяются патогенною мікрофлорою, і в процесі бродіння набувають смердючий запах)Підвищена температураПри нападі панкреатиту температура тіла може сягати понад 38 градусів. Як правило, підвищена температура характерна для гострого панкреатиту.Зміна кольору слизових і шкіри.

Це прояв медики називають “механічною жовтяницею”. Зміна кольору шкіри та слизових обумовлено попаданням в кров білірубіну (речовини, що міститься у жовчі).При запаленні підшлункової відбувається перекриття жовчних протоків, і компоненти жовчної маси потрапляють у кров.

Зниження ваги та втрата апетиту.У важких випадках панкреатиту в підшлунковій залозі виробляється вкрай мало ферментів. Перетравлення їжі порушено, вона перетравлюється лише частково, і не засвоюється організмом повністю.

З-за цього настає дефіцит корисних речовин, внаслідок якого розвивається втрата ваги. У зв’язку з тим, що з прийняттям їжі виникає біль і нудота, відбувається втрата апетиту, що теж позначається на вазі не в кращу сторону.Якщо Ви спостерігаєте у себе подібні симптоми – це привід негайно звернутися до лікаря.

Related posts

Leave a Comment