Спорт та краса

Двоє підлітків були госпіталізовані після 1000 присідань

Ви знаєте, що я не люблю різного роду челленджи та змагання “на слабо”. А сьогодні я натрапив на торішню статтю в інтернеті якраз про один такий челлендж. Можливо вам буде цікаво.

Суть така: дві 19-ти дівчата і Китаю вирішили влаштувати зарубу, хто кого переприседает. Вийшло у них зробити більш 1000 присідань, якщо вони не збилися з рахунку. На це в них пішло близько трьох годин.

А на наступний ранок обидві опинилися в лікарні з рабдоміоліз. Коротенько, це коли м’язові клітини масовано руйнуються після перевантажень або тривалого здавлення, в крові різко підвищується вміст м’язового білка міоглобіну і не тільки. Кров від такого надлишку білка намагаються очистити нирки.

І не справляються з цим завданням. Що призводить до пошкодження нирок, може спричинити тяжку ниркову недостатність і навіть смерть. На щастя для дівчат, їх нирки витримали навантаження.

Полежали під крапельницею трохи і одужали.Мораль така: треба менше дивитися соцмережі зі всякими там челенджами. Завжди прислухатися до своїх відчуттів.

Не намагатися стрибнути вище голови.P.S.

Зараз купа програм розвинулося для тренувань будинку, так от там теж буває дуже багато однотипних рухів. Начебто присідайте так 25 разів, потім ноги поширше і ще 25, потім ще випади 25 і ще що-небудь і т. д.

Такі тренування не доведуть вас до рабдоміолізу, але можуть довести до перетренировочного стану. Теж нічого хорошого. Сон порушений, імунна система ослаблена і ще купа проблем.

Врахуйте це при виборі тренера і тренувальної програми.А ще пам’ятайте немає універсальних тренувальних програм. Були б такі і нас тренерів не було б зовсім.

Прибили б так листочок з програмою на вході в зал і займайтеся. Але от тільки ми не зроблені на заводі з однотипних запчастин. Всі ми індивідуальні і всі тренувальні програми теж мають бути індивідуальні.
А це робота персонального тренера.

Related posts

Leave a Comment