Хвороби

Депресія: симптоми і лікування

Виникаюче деколи відчуття печалі – нормальний супутник нашого життя. Але якщо таке почуття стало занадто сильним чи триває довго, позбавляє людину нормального життя, можна припустити, що у нього депресивний розлад. За яким ще ознаками розпізнати цю хворобу? Ознаки депрессииВажно зрозуміти, що депресія – хвороба всього організму.

Вона відбивається не тільки на сфері емоцій, хоча тут її прояви можуть бути самими помітними. Перерахуємо типові ознаки захворювання. Як при депресії змінюються чувстваПоявляются:пригнічений настрій, туга, відчай; тривога, почуття внутрішнього напруження, очікування біди; дратівливість; почуття провини, часті самозвинувачення; незадоволеність собою, зниження самооцінки і впевненості в собі; емоційне отупіння, втрата здатності відчувати якісь емоції (у випадках глибоких депресій); тривога про своє здоров’я рідних) і страх здатися неспроможним.

Йдуть:здатність отримувати задоволення від занять, які доставляли його раніше; інтерес до навколишнього світу.Як на депресію реагує телонарушения сну (безсоння, переривчастий сон, іноді, навпаки, сонливість); зміни апетиту (людина зовсім не хоче їсти або, навпаки, переїдає);різке зниження або набір ваги;порушення роботи кишечника (запори);зниження лібідо; підвищена стомлюваність при звичайних фізичних та інтелектуальних навантаженнях, слабкість;біль і різноманітні неприємні відчуття в тілі (найчастіше в області серця або шлунка, у м’язах). Як змінюється поведінка при депрессииЧеловек демонструє:· пасивність, труднощі залучення в цілеспрямовану активність;· уникання контактів, самотність, втрата колишнього інтересу до спілкування); · відмова від розваг; · зловживання алкоголем та/або психоактивними речовинами, дають тимчасове полегшення.

Як депресія змінює мыслитрудно зосередитися;важко ухвалювати рішення;переважають похмурі, негативні думки про себе, про своє життя, про світ і людей в цілому;майбутнє бачиться в чорному кольорі, життя здається безглуздою; мислення сповільнюється;виникають думки про власну непотрібність («я не маю значення») і безпорадності, у важких випадках депресії – думки про самогубство.Для постановки діагнозу «депресія» потрібно, щоб, принаймні, частина перерахованих симптомів зберігалася як мінімум два тижні.ВАЖЛИВО! Будь ласка, якщо ви запідозрили депресію у себе або близької, проконсультуйтеся з лікарем-психотерапевтом або психіатром.

Тільки лікар може підтвердити діагноз і призначити лікування!Як вийти з депрессииБез лікування депресія може тривати кілька років. У ряді випадків вона перетворюється в хронічне захворювання, з яким людина бореться все життя: періоди порівняно гарного настрою змінюються тугою і занепадом сил. Хронічна депресія погано піддається лікуванню.

В цьому стані людина може пошкодити собі соціально (втратити стосунки з іншими людьми), професійно (залишитися без роботи) і навіть фізично (самоушкодження, суїцид).Але якщо вчасно розпізнати недугу і почати терапію, то від негативних симптомів можна позбутися вже за кілька тижнів і уникнути такої втрати.Як правило, лікування депресії передбачає комплекс заходів, який включаетпсихотерапию – опрацювання пацієнтом душевних станів і особистісних реакцій на ці стани.

Її може вести як лікар-психотерапевт, так і спеціально підготовлений психолог;використання медикаментів.Проте не так вже рідко хвороба виявляється стійкою до дії антидепресантів. У цьому випадку рекомендована транскраніальна магнітотерапія.

Цей відносно новий метод вже встиг себе зарекомендувати: результати 3 великих рандомізованих контрольованих досліджень підтвердили ефективність транскраніальної магнітотерапії для лікування пацієнтів з депресивним розладом [1]. Також вдалося переконатися, що транскраніальну магнітотерапію можна використовувати і у пацієнтів, які раніше одержували задовільний ефект від прийому антидепресантів, але зіткнулися з рецидивами захворювання. Застосовують її і в якості підтримуючої терапії при лікуванні хронічної депресії [2].

Пам’ятайте: депресія – це не лінь і не каприз, це хвороба. Вийти з неї можна за допомогою своєчасного і правильного лікування. У цьому випадку щастя може стати не мрією, а способом життя.
[1] https://psyandneuro.ru/stati/review-and-treatment-recommendations-for-tms-therapy-for-major-depressive-disorder/[2] Там же.

Related posts

Leave a Comment